Политички партии

СДСМ: Извршителот Мицкоски од кај бегалецот Груевски се врати со листа која нуди обнова на режим

Јавноста виде какви листи му спремил Никола Груевски на својот извршител Христијан Мицкоски само еден ден пред партискиот состанок на ВМРО-ДПМНЕ.

Скопје, 11 март 2020

Јавноста виде какви листи му спремил Никола Груевски на својот извршител Христијан Мицкоски само еден ден пред партискиот состанок на ВМРО-ДПМНЕ.

Ништо не е променто во ВМРО-ДПМНЕ, кандидатската листа е истата груевистичко- режимска кадровска политика која нуди обнова на режимот и враќање назад, ништо повеќе.

Антонио Милошоски,  Игор Јанушев, Владо Мисајловски, Александар Николовски и уште многу други. Олицетворение на режим, неспособност, криминал, корупцијата, изолација, лажни вести.

Кандидатите како Сиљановска Давкова или Дурловски се сејачи на омраза и поттикнувачи на поделби.

Таква е понудата на ВМРО ДПМНЕ  на листите со овие истрошени и стари режимски кадри на Никола Груевски кои извршителот Мицкоски со двете раце ги прифати, а отиде дури и до Будимпешта за тоа.

Затоа Христијан Мицкоски избега од директно изборно соочување со претседателот Заев и не се кандидираше на престојните паралментарни избори. Потврди дека се плаши од Зоран Заев и дека е свесен за изборниот пораз на 12-ти април.

На овие избори, ќе се судрат два концепти и две политички понуди.

Едниот предводен од ВМРО-ДПМНЕ и извшителот Мицкоски кој е концепт на минатото и кој носи враќање назад, изолација, криминал и корупција.

Вториот е предводен од СДСМ и Зоран Заев кој е концепт на сигурна иднина и носи стабилност, повеќе пари, поголеми плати, правда, интеграција во ЕУ и уште поголем и уште побрз напредок.

Граѓаните не сакаат враќање назад, не сакаат изолација, неправда, криминал и корупција. Граѓаните се за концепот на СДСМ кој води напред и обезбедува европска иднина.

Затоа, извршителот Мицкоски може да бега од изборните листи, но од поразот на 12 април не може да побегне.

На 12 април Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ги чека силен пораз од граѓаните.

Богданка Кузеска, портпаролка на СДСМ

__________________________________________________________________

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close