0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

СДСМ и Беса ќе го официјализираат предизборниот договор

СДСМ и Движењето Беса денеска во 12 часот во Музејот на современа уметност ќе го официјализираат предизборниот договор за заедничко учество на предвремените парламентарни избори, закажани за 12 април.

Скопје, 27 февруари 2020 (МИА) – СДСМ и Движењето Беса денеска во 12 часот во Музејот на современа уметност ќе го официјализираат предизборниот договор за заедничко учество на предвремените парламентарни избори, закажани за 12 април.

Официјализирањето на предизборната коалиција доаѓа откако лидерите на двете партии, Зоран Заев и Биљаљ Касами, ги усогласиле ставовите околу програмата, но носителите на изборните листи. ац/са/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close