Линк во живоПолитички партии

СДСМ и Беса го официјализираат предизборниот договор (во живо)

СДСМ и Движењето Беса денеска попладнево во Музејот на современа уметност го официјализираат предизборниот договор за заедничко учество на предвремените парламентарни избори, закажани за 12 април.

Скопје, 27 февруари 2020 (МИА) – СДСМ и Движењето Беса денеска попладнево во Музејот на современа уметност го официјализираат предизборниот договор за заедничко учество на предвремените парламентарни избори, закажани за 12 април.

Официјализирањето на предизборната коалиција доаѓа откако лидерите на двете партии, Зоран Заев и Биљаљ Касами, ги усогласиле ставовите околу програмата, но носителите на изборните листи.

🔴 Во живо: Заеднички настан на СДСМ со Движењето БЕСА.

🔴 Во живо: Заеднички настан на СДСМ со Движењето БЕСА.

Posted by СДСМ – Социјалдемократски сојуз на Македонија on Четврток, 27 февруари 2020

 

Back to top button
Close
Close