0_Македонија.ПорталПолитички партии

СДСМ: Дали Силјановска е потпишана на кандидатура за Претседател на Република Северна Македонија?

Дали Силјановска е потпишана на кандидатура за Претседател на Република Северна Македонија?

Скопје, 1 април 2019

Дали Силјановска е потпишана на кандидатура за Претседател на Република Северна Македонија?

Гордана Силјановска исто како и Христијан Мицкоски не е искрена, не е чесна и лицемерна е кон граѓаните. Кандидатката на Мицкоски, Гордана Силјановска, во јавноста говори дека не го признава уставното име на нашата татковина, Република Северна Македонија. Таа јавно се обврза дека никогаш нема да го користи тоа име.

Но да видиме видиме дали е Силјановска чесна како што се претставува или не е како што знаеме?

Пред граѓаните Силјановска треба да одговори како ја поднела кандидатурата до Државната изборна комисија?

Дали Силјановска е потпишана како кандидат за претседател на Република Северна Македонија?

Дали уште пред да почне кампањата, кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ ја излажа јавноста за едно од нејзините клучни ветувања?

Јавноста чека одговори.

Центар за комуникации со јавност
Социјалдемократски сојуз на Македонија
 
________________________________________________________________________

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.
 

Таг
Back to top button
Close
Close