Политички партии

СДММ поднесува измени во Законот за субвенциониран студентски оброк

Водејќи се од интересот на студентите, Социјалдемократската младина на Македонија поднесe Иницијатива за измена на Законот за субвенциониран студентски оброк, до Собранието на Република Северна Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close