БалканБалкан.ПорталДописници Свет

СБ: Се зголемил бројот на сиромашни во Албанија за 112 илјади лица

Во последната проценка на Светска банка стои дека списокот на сиромашни се зголемил за уште 112 илјади албански граѓани, со што една третина од популацијата во оваа земја живее со помалку од 5,5 долари дневно.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close