Svet.SlajderСветСвет.Портал

СБ привремено ќе го прекине финансирањето на Либан поради вакцинирање преку ред

Светска банка (СБ) се закани дека привремено ќе го прекине финансирањето купување вакцини против Ковид-19 за Либан бидејќи поединци ги прекршиле правилата и се вакцинирале без претходно да се најават

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close