Svet.SlajderСвет

СБ на ОН закажа итна седница поради кризата меѓу Израел и Палестинците

Советот за безбедност на ООН ќе одржи итен состанок на кој ќе разговара за ескалација на тензиите во областа на палестинско-израелскиот конфликт, изјави за ТАСС извор од Советот за безбедност.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close