Свет

СБ на ОН повторно за Израел и за Хамас, САД блокираа заедничко соопштение

Советот за безбедност на ОН денеска го одржа својот втор вонреден состанок поради непријателствата меѓу Израел и Палестинците, и повторно не беше постигнат договор за заедничка изјава поради спротивставување на САД, клучен сојузник на Израел, изјавија дипломати.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close