СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

СБ на ОН го поздрави примирјето во Либија

Советот за безбедност на Обединети нации синоќа го поздрави Договорот за трајно примирје во Либија и ги повика спротивставените страни да „покажа ист степен на одлучност во постигнување на политичко решение“ на кризата во земјата

Back to top button
Close
Close