Svet.SlajderСветСвет.Портал

СБ го одобри именувањето на Јан Кубиш за специјален претставник на ОН во Либија

Советот за безбедност на Обединети нации синоќа го именува словачкиот дипломат Јан Кубиш за специјален претставник на ОН за Либија, речиси една година откако се повлече претходниот претставник Ганшан Саламе

Back to top button
Close
Close