Svet.SlajderЕвропа

Савона: Во светот циркулираат од 4.000 до 5.000 крипто валути

Ширењето на криптовалутите без јасни регулативи е причина за загриженост бидејќи тоа може да го наруши начинот на функционирање на финансискиот пазар, изјави денеска диркторот на Комисија за пазар на капитал (Цнособ), Паоло Савона

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close