Svet.SlajderЕвропа

Саудиската феминистичка активистка Луџаин ал-Хатлул ја доби наградата „Вацлав Хавел“

Триесет и едногодишната Луџаин ал-Хатлул беше претставена како еден од лидерите на феминистичкото движење во Саудиска Арабија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close