СветСвет.Слајдер

Саудиска Арабија им предложи примирје на јеменските бунтовници

Саудиска Арабија најави план да им понуди на ривалите во долготрајната војна во Јемен национално примирје под покровителство на ООН, изјави министерот за надворешни работи на земјата, принцот Фаисал бин Фархан Ал Сауд.

Back to top button
Close
Close