Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Саудиска Арабија: чувар на францускиот конзулат во Џеда ранет со нож

Саудиец е уапсен откако со нож го прободел чуварот на францускиот конзулат во Џеда, град во западна Саудиска Арабија, соопштија официјални саудиски медиуми и француската амбасада во таа земја, јави дописникот на МИА.

Back to top button
Close
Close