Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Сасоли на почетокот на Конференцијата за иднината на Европа: Не смееме да имаме табуа

Претседателот на Европскиот парламент Давид Сасоли, при обраќањето на почетокот на Конференцијата за иднината на Европа, потсети дека од почетокот на мандатот на овој состав на ЕП, Конференцијата за иднината на Европа е приоритет на Европскиот парламент, што тоа тој и го побара.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close