0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

САС на МПЦ-ОА: Славите да одбележуваат според здравствените препораки

Во пресрет на претстојните црковни празници, кои православните христијани ги чествуваат како домашни празници и имендени, Светиот Архијерејски Синод на Македонската Православна Црква - Охридска Архиепископија, упатува апел да се почитуваат безбедносните мерки за јавни собири, а домашните прослави да се одбележуваат според препораките.

Back to top button
Close
Close