СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Саркисјан: За жал, никој не ме праша за мировниот договор

Претседателот на Ерменија, Армен Саркисјан денеска изјави дека никој не го прашал за мировниот договор ниту се консултирал со него и оти ќе почне консултации со премиерот Никол Пашињан за ситуацијата по потпишувањето на прекин на огнот во Нагорно-Карабах

Back to top button
Close
Close