0_Спорт.ПорталФудбал

Сари може да се врати во Наполи

Италијанскиот фудбалски стручњак, Маурицио Сари може да се врати во Наполи.

Рим, 27 февруари 2021 (МИА) – Италијанскиот фудбалски стручњак, Маурицио Сари може да се врати во Наполи.

Според „Тутоспорт“, раководството на неаполитанскиот клуб размислува да го врати 62-годишниот Италијанец откако го напушти клубот летото 2018 година.

Се известува дека сегашниот тренер на Наполи, Џенаро Гатузо нема да добие отказ до крајот на сезоната, а од летото 2021 година тимот може да го води Сари.

Оваа сезона, Наполи е седми во Серија А со 40 бода, 13 бода помалку од водечкиот Интер. зс/

 

Таг
Back to top button
Close
Close