0_Спорт.ПорталФудбал

Сари: Игравме бавно и без агресија

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари, по поразот од Лион во првиот натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите (0:1), истакна дека на неговиот тим му недостасува агресија во нападот.

Лион, 27 февруари 2020 (МИА) – Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари, по поразот од Лион во првиот натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите (0:1), истакна дека на неговиот тим му недостасува агресија во нападот.

– Во првото полувреме бевме многу бавни. Во вториот дел беше многу подобро, но во Лигата на шампионите едно добро полувреме не е доволна. Не знам зошто играчите не разбраа дека треба да ја придвижиме топката побрзо. На последниот тренинг пред мечот тоа го правеа многу побрзо. Ни недостасуваше агресија и одлучност во нападот. Сè требаше да биде поинаку, изјави Сари.

Реваншот во Торино е на 17 март. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close