Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Санофи ќе произведе 125 милиони дози од вакцината на Фајзер

Францускиот производител на лекови „Санофи“ денеска потврди дека ќе помогне во производство на 125 милиони дози вакцина против коронавирус развиена од нејзините конкуренти „Фајзер/Бионтек“, додека сопствената програма за развој на вакцина против Ковид-19 ќе ја одложи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close