ОпштествоХроникаХроника.Портал

Санкционирани 98 возачи за брзо возење на автопатот Куманово-Скопје-Велес

Мобилната единица за безбедност во сообраќајот денеска од 08 до 16 часот спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило со брзина поголема од пропишаната, на автопатот Куманово-Скопје-Велес, при што санкционирани се 98 возачи, информираат од МВР.

Back to top button
Close
Close