ОпштествоХроникаХроника.Портал

Санкционирани 98 возачи на мотоцикли

Во спроведена зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на прекршоци што ги прават возачите на мотоцикли, во текот на вчерашниот ден санкционирани се 98 возачи, од кои 30 биле исклучени од сообраќај.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close