ОпштествоХроника

Санкционирани 95 возачи во Ченто, од кои 35 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи соопшти дека и во текот на вчерашниот ден спровело засилени акциски контроли во областа на сообраќајот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close