0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Санкционирани 67 возачи поради брзо возење на територијата на СВР Скопје

На подрачјето на СВР Скопје спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санционирани се 67 возачи. Од нив, 50 возачи ја пречекориле брзината во населено место и 17 надвор населено место, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close