ОпштествоХроникаХроника.Портал

Санкционирани 67 возачи на автопатот Скопје – Велес

Санкционирани се вкупно 67 возачи на автопатот Скопје - Велес, во рамки на засилената акциска контрола што попладнево ја спроведе Мобилната единица за безбедност во сообраќајот. Од нив, 28 возачи возеле со брзина од над 50 километри на час над пропишаната, а двајца за дури над 70 километри на час над дозволената.

Back to top button
Close
Close