0_Web_АктуелноОпштествоХроникаХроника.Портал

Санкционирани 66 возачи кои возеле под дејство на алкохол

Полицијата санкционира 66 возачи кои управувале возило под дејство на алкохол, при зајакната акциска контрола на територијата на државата спроведена синоќа од 20 до 1 часот, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close