0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Санкционирани 63 возачи за брзо возење на автопатот Куманово- Велес и скопската обиколница

Санкционирани се 63 возачи поради возење со брзина поголема од дозволената на автопатот Куманово-Велес и обиколницата околу Скопје. Како што информираат од МВР, три од возилата се движеле со брзина од над 70 километри на час над дозволената, а девет возила со 50 до 70 километри на час над дозволеното.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close