ОпштествоХроникаХроника.Портал

Санкционирани 60 возачи за брзо возење во Куманово

На подрачјето на СВР Куманово во период од 08:00 до 12:00 часот спроведена е акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 60 возачи.

Back to top button
Close
Close