0_Македонија.ПорталОпштество

Санкционирани 509 возачи за брзо возење

Секторите за внатрешни работи и Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата на 1 јануари од 10 до 18 часот санкционираа 509 возачи при засилена акциска контрола за управување возило со брзина поголема од дозволената, соопшти Министерството за внатрешни работи (МВР).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close