ОпштествоХроника

Санкционирани 49 возачи за брзо возење на територијата на Тетово

На подрачјето на СВР Тетово спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат со возило со брзина поголема од пропишаната. При што санкционирани се 49 возачи, информира Министерството за внатрешни работи.

Back to top button
Close
Close