0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Санкционирани 475 лица за неносење маски

Во текот на изминатото деноноќие регистрирани се 475 прекршоци за неносење лична заштита на лице, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Скопје, 5 септември 2020 (МИА) – Во текот на изминатото деноноќие регистрирани се 475 прекршоци за неносење лична заштита на лице, соопшти Министерството за внатрешни работи.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.са/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close