МКДХроникаХроника.Портал

Санкционирани 417 возачи за брзо возење

Министерството за внатрешни работи, при зајакнатата акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија, вчера санкционирало 417 возачи поради движење со брзина поголема од дозволената.

Back to top button
Close
Close