0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Санкционирани 411 возачи во Скопје, од кои 83 за пречекорена брзина

На територијата на Град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 411 санкции, меѓу кои 83 прекршоци за пречекорување на дозволената брзина на движење. 

Back to top button
Close
Close