ОпштествоХроникаХроника.Портал

Санкционирани 348 возачи за брзо возење, најмногу во Тетовско

Полицијата денеска во акциска контрола за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, санкцинирани се 348 возачина целата територија на земјата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close