0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштествоХроникаХроника.Портал

Санкционирани 330 возачи поради пребрзо возење

Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска спровело зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 330 возачи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close