ОпштествоХроникаХроника.Портал

Санкционирани 327 возачи за брзо возење, 107 биле под дејство на алкохол

Во текот на вчерашниот ден Министерството за внатрешни работи продолжи со засилените акциски контроли за санкционирање на возачи што возат со брзина поголема од дозволената, како и санкционирање на возачи кои управуваат под дејство на алкохол.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close