0_Македонија.ПорталОпштествоСкопјеХроникаХроника.Портал

Санкционирани 287 возачи во Скопје, 30 без возачка, 20 под дејство на алкохол

На територијата на град Скопје за 24 часа изречени се вкупно 287 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 30 санкции, 16 за технички неисправни и нерегистрирани возила, 19 мерки за користење на мобилен телефон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close