0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Санкционирани 269 возачи во Скопје, 32 без возачка дозвола и 17 под дејство на алкохол

Полицијата изрекла 269 мерки против возачи во Скопје од кои 32 за возење без возачка дозвола, 19 за возење над дозволената брзина и 17 за возење под дејство на алкохол. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close