0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Санкционирани 257 возачи во Скопје, 34 за возење без возачка дозвола

На територија на град Скопје вчера биле изречени вкупно 257 мерки, во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Од нив, 34 се за возење без возачка дозвола, а 23 за непочитување на брзината на движење.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close