Видео изјаваОпштествоХроникаХроника.Портал

Санкционирани 229 возачи во Скопје: 44 за брзо возење, 17 без возачка

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера, само на територијата на град Скопје, биле изречени вкупно 229 мерки, меѓу кои 44 за непочитување на брзина на движење, 17 санкции за возење без возачка дозвола и 12 за користење на мобилен телефон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close