ХроникаХроника.Портал

Санкционирани 222 возачи во Скопје, меѓу кои 60 за пречекорена брзина

На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 222 санкции, меѓу кои 60 прекршоци за пречекорување на дозволената брзина на движење,17 мерки за технички неисправни и нерегистрирани возила, 23 мерки за возење без возачка дозвола и два мотоциклисти, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Back to top button
Close
Close