ОпштествоХроникаХроника.Портал

Санкционирани 22 возачи за непрописно престигнување на територија на СВР Куманово

Полициски службеници денеска од 7 до 12 часот спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои непрописно престигнуваат на територија на СВР Куманово, при што санкционираа 22 возачи, соопшти МВР.

Back to top button
Close
Close