0_Македонија.ПорталОпштински вестиСкопјеХроникаХроника.Портал

Санкционирани 214 возачи во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден при акциски контроли во областа на сообраќајот на територијата на град Скопје изрече вкупно 214 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 18 санкции, осум за технички неисправни и нерегистрирани возила, како и 18 мерки за користење на мобилен телефон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close