ХроникаХроника.Портал

Санкционирани 213 возачи на мотоцикли на територијата на цела држава

При спроведена зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли вчера  санкционирани се 213 возачи.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close