ОпштествоХроникаХроника.Портал

Санкционирани 210 возачи за брзо возење

Министерството за внатрешни работи санкционира  210 возачи за возење со брзина поголема од дозволената во акциска контрола на територијата на државата споведена изутрината од 05.00 до 08.00 часот.

Back to top button
Close
Close