0_Македонија.ПорталМКДХроникаХроника.Портал

Санкционирани 206 возачи во Скопје, 77 за неносење заштитна маска

Полицијата во текот на вчерашниот ден при контроли во областа на сообраќајот на територијата на град Скопје изрекла вкупно 206 мерки, од кои 77 за неносење заштитна маска.

Back to top button
Close
Close