ОпштествоХроникаХроника.Портал

Санкционирани 168 возачи во Скопје, 66 за брзо возење

На територијата на Град Скопје вчера во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, беа изречени 168 мерки, од кои 66 за возење повеќе од дозволената брзина, а 14 за возење без возачка дозвола.

Back to top button
Close
Close