0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Санкционирани 158 возачи во Скопје, 73 за брзо возење

Во рамки на засилените акциски контроли Министерството за внатрешни работи во областа на сообраќајот, во текот на вчерашниот ден на територијата на град Скопје изреченини се вкупно 158 мерки, меѓу кои за возење над дозволената брзина 73 санкции, 22 за возење под дејство на алкохол, 18 за прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close