ОпштествоХроникаХроника.Портал

Санкционирани 149 возачи во Скопје, 50 за брзо возење

На територијата на град Скопје вчера во рамки на засилените сообраќајни контроли изречени се вкупно 149 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 50 санкции.

Back to top button
Close
Close